NavigatorX Fuji (X1T F) z XT2

X-T2 – v4.01 – krok wstecz

Tydzień temu miałem to szczęście dzielić się z wami radosną informacją na temat nowego update-u dla Fujifilm X-2 w wersji 4.00, który wprowadzał do X-T2 szereg istotnych zmian. Osobiście jak do tej pory sam nie miałem z nim problemów, jednak wielu użytkowników raportuje problemy ze stabilnością działania korpusu po aktualizacji oprogramowania. Do najbardziej powszechnych problemów należą:

  1. Niewłaściwa konwersja plików RAW, wykonanych przed aktualizacją do 4.00, przy użyciu FUJIFILM X RAW STUDIO

  2. Migotanie wizjera podczas wciśnięcia spustu migawki do połowy

  3. Zawieszanie się korpusu w specyficznych warunkach

Do tej listy dodałbym osobiście nadal występujący problem z kończącą się sekwencją numerów dla zdjęć. Producent wypuścił oprogramowanie, które w wersji 4.01 przywraca korpus do stanu znanego z wersji 3.00. Naprawczą wersje oprogramowania możecie pobrać ze strony producenta. Zapowiadane aktualizacje dla korpusów X-Pro2, X-H1, GFX zostaną opóźnione ze względu na konieczność wykonania testów regresyjnych.

To smutna wiadomość dla użytkowników X-T2, ponieważ Kaizen Update wnosił wiele nowych funkcji, które w znaczący sposób zwiększały jego możliwości. Na razie nie pozostaje nic innego jak czekać na nową, poprawioną wersję Kaizen. Po cichu liczę, że w bonusie w ramach rekompensaty, użytkownicy X-T2 otrzymają symulację filmu Etenra (mnie to wystarczy, żebym wybaczył).