Viltrox 85 – recenzja video

Dzięki uprzejmości dystrybutora marki Viltrox na polskim rynku, firmie prolite.pl , jako jedna z pierwszych osób w naszym kraju, miałem okazję przyjrzeć się z bliska i przetestować nowy obiektyw producenta Viltrox 85mm 1.8 STM dla systemu Fujifilm.

Produkt ten jest pewnego rodzaju precedensem, ponieważ wersja z mocowaniem X została wyposażona w autofocus (jak wiemy bagnet Fujifilm pozostaje zamknięty dla zewnętrznych producentów).
Obiektyw występuje także w wersji dla systemu Sony (mocowanie E) jednak tam występuje na razie tylko w wersji manualnej. Inżynierowie Viltroxa spisali się całkiem nieźle, bo po pierwszej aktualizacji oprogramowania sterującego, wcale nie można narzekać na skuteczność działania AF.

Pod względem wykonania nowy Viltrox prezentuje się znakomicie i niczym nie ustępuje topowym produktom. Optycznie mimo, że nie jest tak dobry jak Fujinon 90 2.0, nadal nie pozostaje daleko w tyle. Należy przy tym pamiętać, że jest on ponad połowę tańszy od wspomnianego Fujinona.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, już teraz zachęcam was do obejrzenia pełnej recenzji Viltroxa, którą znajdziecie na moim kanale w serwisie YouTube.